АРОМОТЕРАПІЯ З ПЕЛЮШОК

Дітям для росту і нормального розвитку потрібне свіже повітря. Маленькі діти взагалі надзвичайно чуттєві до забрудненої і важкої атмосфери приміщень. Тому-то з ними і потрібно багато гуляти, „дихати киснем”. „І не тільки киснем», – говорить кандидат біологічних наук Антоніна Добрякова.

Усі рослини виділяють речовини, які називаються фітонцидами. Ці з'єднання згубні для вірусів, грибків, бактерій і найпростіших організмів. Під дією летучих фітонцидів у повітрі знижується кількість важких і зростає концентрація сприятливо діючих на людину легких негативних іонів. Також вони сприяють осіданню пилових часток і зменшують електричний показник забруднення повітря. Фітонциди – є постачальниками необхідних для організму вітаміноподібних, гормоноподібних речовин і компонентів, що йдуть на побудову біологічних комплексів. Ну і ,зрозуміло, ці речовини обумовлюють аромат і свіжість повітря, що позитивно впливає на емоційний стан маленької людини.

Нюх, будучи одним з каналів надходження інформації про зовнішнє середовище робить помітний вплив на емоційну сферу людини, впливає і на плин фізіологічних процесів в організмі. Наприклад, запах трояндової олії підвищує температуру шкіри і знижує артеріальний тиск, частоту пульсу, а запах оцтової кислоти дає зворотний ефект. М'ятні і трояндові ефірні олії знижують інтенсивність газообміну, а запах мускусу – підвищує.

Відхід людини від природи й індустріалізація притупили наш нюх, але в тільки що народжених дітей він дуже гострий, такий, який був у далеких предків. Тому не можна допускати, щоб дитина вдихала гострі, різкі, неприємні запахи.

При дефіциті фітонцидів у повітрі, особливо в осінньо-зимовий період і в умовах міського, збідненого неприродними ароматами середовища, виникає необхідність у проведенні курсу ароматерапії. Ефірні олії діють на дітей у значно менших, чим на дорослих, концентраціях. Для кімнати, у якій знаходиться дитина, цілком достатньо однієї-двох крапель ефірної олії, причому джерело запаху має розташовуватися на відстані більше п'ятдесятьох сантиметрів від голови дитини.

Маленькі діти надзвичайно чуттєві до атмосфери приміщень.

Увага! Дітям до двох тижнів ароматерапія не рекомендується!

З двох тижнів до двох місяців дитина може вдихати аромати наступних ефірних олій: ромашкової, кропової, лавандової, трояндової. У ванну дозволяється капнути одну крапельку, а для масажу використати дві каплі мигдальної олії.

З двох місяців допускається застосування ще бергамотової, фенхелевої, імбирної, апельсинової і іланг-ілангової олій. Концентрацію можна збільшити тільки на одну краплю. Сильно збудливі олії типу евкаліптової і кампусової починають використовувати, коли дитині виповниться два з половиною роки.

Дитини повинні одержувати процедури з ефірними оліями не більш трьох разів на тиждень незалежно від того, мова йде про вдихання, ванну чи масажну олію. Безпосереднє вдихання олій, що випаровуються, (інгаляція) не для ніжного дитячого носика. Але і без цього ефірні олії здатні допомогти справитися з багатьма нездужаннями.

Якщо дитя вередує і виявляє занепокоєння, зробіть йому розслаблюючу ванну: краплю лавандової олії чи олії з римської ромашки капніть у мигдальну олію чи у вершки, цю суміш вилийте у воду і добре перемішайте. Тепер можна занурювати вашого капризулю у ванну.

При застуді і нежиті добре поставити поруч з дитячим ліжечком миску з гарячою водою, у яку додати краплю лавандової олії. У ванній використовуйте по дві краплі чайної і лавандової. Також допомагає масаж грудей і спинки наступним складом: олія – основу змішати з трьома краплями чайної і двома – лавандової.

Якщо в малюка трапляються запори, то йому може допомогти масаж животика по годинниковій стрілці масажною основою з додаванням краплі розмаринової й апельсинової або фенхелевої олій.

При порушеннях сну рекомендується випаровувати в дитячій кімнаті лавандову, бергамотову чи ладанну олії, у ванну додавати ладанну, а при масажі використовувати основу з лавандовою, рожевою чи ефірною олією мускатної шавлії.

Молодій мамі про себе теж треба піклуватися. Адже, щоб справиться з навантаженнями по догляду за дитиною, необхідно і фізичне здоров'я. Останнім часом багато жінок переживають післяпологову депресію. У такий відповідальний період похмурий настрій ні до чого! З ним потрібно терміново боротися. І в цій боротьбі без ефірних олій не обійтися.

Жасминова, трояндова, мелісова, сандалова – кожну з цих олій треба капати на ніч на подушку або розпорошувати в кімнаті. Також допомагає масаж живота й області сонячного сплетіння основою з додаванням чотирьох крапель кипарисової олії, і двох – сандалової.

Жінки, що годують грудьми, повинні пам'ятати, що ефірні олії поглинаються організмом. Тому для них норма – не більш трьох крапель на ванну і шість – у п'ятдесят мілілітрів кремових основ. Мамам, що годують, дозволяється застосовувати наступні ефірні олії: ромашкову, кедрову, бергамотову, лавандову, геранієву, грейпфрутову, жасминову, трояндову, сандалову і іланг-ілангову. До речі, для збільшення кількості молока можна використовувати наступний засіб: десять крапель фенхелевої або кропової олії змішати з п'ятдесятьма мілілітрами масажного крему. Тільки перед годівлею треба ретельно мити груди. І ще одне нагадування: якщо використовуєте ефірні олії, пийте багато води. Вона виводить токсини з організму і видаляє ефірні олії з кров'яного русла.

Уже не викликає сумніву, що при невеликих нездужаннях і хворобливих станах ароматерапія більш ефективна і не дає непотрібних побічних ефектів, як загальноприйняті ліки. Але, як і у всякому питанні, яке стосується вашого дорогоцінного здоров'я, потрібно знати міру. І якщо Ви всерйоз вирішите полікуватися ароматами, то краще все-таки проконсультуватися з фахівцем. Особливо це стосується мами з маленькою дитиною.

Кiлькiсть переглядiв: 533

Коментарi